NA ZAKUPACH Z MILLENIALSAMI I POKOLENIEM X

NA ZAKUPACH Z MILLENIALSAMI I POKOLENIEM X

Czasy, w których szukaliśmy trendów o modzie i urodzie w magazynach kobiecych dawno już przeszły do lamusa. Gdzie teraz Millenialsi i pokolenie X szuka inspiracji? Wyposażeni w smartfony, skrolują konta beauty na Instagramie. W rzeczywistości, profile marek urodowych przyciągają ponad 20 milionów unikalnych użytkowników w USA!

Tylko w 2015 roku sprzedaż produktów beauty w USA osiągnęła 80 miliardów dolarów! Bez wątpienia, możliwości jakie dają media społecznościowe by wchodzić w interakcje z użytkownikami są ogromne!

Facebook IQ przeanalizował własne bazy danych i skupił się na kobietach z pokolenia Millenialsów i X w USA. Najistotniejsze wyniki badań sprowadzają się do tego, że pojęcie piękna zmienia się wraz z procesem starzenia się lub poprzez zmieniające się trendy, a także zwiększającej się pewności siebie u kobiet. Bez względu na wiek, kobiety doceniają najbardziej autentyczność. To niezmiernie ważna uwaga – zwłaszcza dla osób odpowiedzialnych za obsługę profili społecznościowych marki. Osobista, bezpośrednia komunikacja (wyrażona przez język) daje większą szansę, aby złapać kontakt z kobietami oraz przekazać im odpowiednią wiadomość.

 

PERSONA

Kobiety w USA obserwują średnio 3 profile beauty na Instagramie. Analizują swoje zakupy, zwracają uwagę na składniki i cenę produktu. Mimo to, prawie połowa badanych kobiet z pokolenia millenialsów i X wciąż poszukuje produktów, które byłby odpowiednie dla nich.

 

 

millenialsi

Młode pokolenie Millenialsów


Beauty to przygoda i zupełnie nowy świat dla młodego pokolenia (18-24), które jest bardziej skłonne do eksperymentowania. Jest bardziej otwarte na nowe produkty, nie jest zbyt przywiązanie do marek. Młode kobiety testują nowe produkty i style. Przy obecnym trendzie na brak make-upu, content, który zamieszczają na Instagramie jest zwykle opatrzony hasztagiem #nomakeup.

 

millenialsi

 

millenialsi

Starsze pokolenie Millenialsów


Jest trochę starsza i nieco bardziej rozsądna, co znajduje odzwierciedlenie w contencie na jej Instagramie i wyborach zakupowych. Starsze pokolenie Millenialsów (25-34) zaczyna myśleć jak by tu zaradzić procesom starzenia, walczyć ze zmarszczkami, jak ukryć czarne placki pod oczami. Ale przygoda jeszcze całkowicie się nie skończyła. Przedstawicielki starszego pokolenia Millenialsów monitorują trendy i mają oczy szeroko otwarte na nowe wskazówki beauty.

millenialsi

millenialsi

Pokolenie X


Pokolenie X (35-44) chce wyglądać i czuć się młodziej. Zasoby i priorytety są inne niż dla młodszych pokoleń. Kobiety z pokolenia X wciąż jeszcze sprawdzają magazyny i czasopisma. Częściej też zamieszczają content dotyczących ich życia na swoich profilach na Instagramie – z hasztagami #kids #fitmom #yoga i #lovemyjob.

millenialsi

millenialsi

Leave a Reply