TOP 10 NARZĘDZI INSTAGRAM DLA MARKETINGU

TOP 10 NARZĘDZI INSTAGRAM DLA MARKETINGU

Pomimo tego, że Instagram jest najszybciej rosnącą siecią społecznościową wciąż jest bardzo niedoceniany przez polskich marketerów. Istnieje zaledwie ok. 100 większych kont marek sprzedających w internecie. Dlaczego tak jest?

Prawdopodobnie największym problemem jest przygotowanie materiałów, które byłyby atrakcyjne dla obserwujących. Instagram jest bardzo popularny, ale przy tym jest wymagający – użytkownicy chcą zobaczyć coś co ich zaciekawi, zainspiruje, zachwyci!

W naszym dzisiejszym zestawieniu to my chcielibyśmy Was zainspirować i pokazać narzędzia, które naszym zdaniem mogą pomóc w pracy z Instagramiem, zobaczcie nasze TOP 10:

 

Iconosquare

 

iconosquare

Iconosquare to prawdopodobnie najpopularniejsze i najbardziej dopracowane narzędzie pozwalające na analizę danych z profilu. Wśród informacji dostępnych w panelu administracyjnym znajdziemy między innymi:

 • liczba polubień i komentarzy pod mediami
 • liczba uzyskanych i utraconych obserwujących
 • dane dotyczące zaangażowania
 • dane dotyczące poszczególnych okresów
 • informacja o najlepszym czasie na dodawanie postów, czy też najefektywniejszych publikacjach
 • snapshoty pokazujące np. kraje z których pochodzą obserwujący w procentowym podziale

W bardziej zaawansowanej wersji istnieje możliwość tworzenie razem z Iconosquarem kampanii konkursowej na Instagramie. Modeli konkursu jest kilka do wyboru, a pakiet obejmuje również analitykę wyników. Wyższe pakiety pozwalają na zamieszczenie strony zgłoszeniowej również na facebooku, czy też wielojęzykowość.

 

Cena: około $4 za podstawową analitykę, do $900 rocznie za najbardziej rozbudowany pakiet konkursowy

 

Napoleon Cat

 

napoleon cat

Jest to również narzędzie analityczne, natomiast znacznie różniące się od Iconosquare. Jego przeznaczniem są zdecydowanie działy marketingu, które chcą w jednym miejscu posiadać zarówno narzędzie do planowania postów, jak i kombajn analityczny. Warto dodać, że Napoleon Cat to polskie przedsięwzięcie!

Wśród najciekawszych funkcjonalności trzeba na pewno wymienić:

 • możliwość podglądania wyników konkurencji
 • zarządzanie wszystkimi portalami społecznościowymi w jednym panelu
 • połacznie z google analytics
 • możliwość generowania zróżnicowanych raportów

Jest dostępny 14-dniowy okres próbny, który planuję wykorzystać w pełni, żeby jeszcze lepiej poznać to narzędzie, na pewno jest to jedna z pozycji obowiązkowych dla marek aktywnie działających w mediach społecznościowych.

 

Cena: od 223 zł/msc

 

Repost

 

repost

Wykorzystywanie materiałów tworzonych przez użytkowników Instagrama, to jedna z najskuteczniejszych metod tworzenia ciekawego profilu. Jeśli zajmujesz się Instagramem marki modowej, to na pewno jest to oczywiste – udostępnianie postów innych to świetna strategia!

Aplikacja Repost ułatwia udostępnianie zdjęć i wideo na Instagramie nie zapominając o oryginalnym twórcy. Dzięki niej w 2 kliknięciach na Twoim profilu pojawi się zdjęcie użytkownika, który zostanie na nim oznaczony. Takie proste a cieszy!

 

Cena: za darmo w wersji podstawowej, wersja PRO – $4,99

 

Canva

 

Canva

Tworzenie pięknych grafik nigdy nie było łatwiejsze! To narzędzie sprawdzi się nie tylko w przypadku Instagrama, ale również przy tworzeniu prezentacji. Zasady są bardzo jasne:

 • wybierasz układ grafiki
 • wybierasz zdjęcie
 • dodajesz tekst, ikony, linie, kształty czy wykresy

Gotowe! Canva jest bardzo prosta i intuicyjna w użytkowaniu, raczej nikomu kto działa w mediach społecznościowych nie sprawi problemu.

 

Cena: za darmo

 

Hootsuite

 

hootsuit

Hootsuite jest bardzo przydatnym narzędziem jeśli chodzi o publikacje na Twitterze, Facebook, Google+, a od niedawna również na Instagramie. Co prawda w tym przypadku nie pozwala zaoszczędzić wiele czasu, ale skutecznie przypomina o publikacji. Jak to działa?

W panelu Hootsuite planujemy posty, które chcemy opublikować na Instagramie. Dodajemy zdjęcia wraz z opisami i datą publikacji. W odpowiedniej chwili mobilna aplikacja powiadomi nas, że najwyższy czas dodać post na Instagramie. Niestety nie ma w dalszym ciągu możliwości dodać zdjęcie inaczej jak bezpośrednio poprzez Instagram, jednak Hootsuite może nam wyeksportować tam zdjęcie oraz opis.

 

Cena: jest wersja darmowa, jest 30 dniowy okres próbny i pakiety od $10/msc

 

Over

 

Over

 

Narzędzie w zamyśle bardzo podobne do Canva, jednak pozwala na nieco inne modyfikacje grafiki. Bardzo przydatną opcją jest także możliwość dodania własnych elementów, np. logotypu. Na pewno warto go używać w ramach urozmaicenia prezentowanych zdjęć. Aplikacja dostępna jest do ściągnięcia w App Store i Google Play.

 

Cena: $3,99

 

Instasize

 

Instasize

InstaSize to kolejna aplikacja dzięki której w łatwy sposób możemy edytować zdjęcia i filmy. Do wyboru mamy wiele filtrów, naklejek, narzędzia do retuszu i montażu. Edycja istniejącego wideo (np. poprzez dodanie dźwięku) czy też stworzenie nowego ze zbioru zdjęć zajmie Wam nie więcej jak 5 minut.

 

Cena: za darmo (App Store oraz Google Play)

 

Flipagram

 

flipagram

Flipagram z założenia jest oddzielną siecią społecznościową, ale to nie dyskwalifikuje go, jako przydatnego narzędzie przy pracy z Instagramem. Zamysłem jest opowiadanie swojej historii w krótkich filmach z podkładem muzycznym. Po stworzeniu Flipa można się nim podzielić na Instagramie. Aplikacja stała się już popularna w kręgach osób interesujących się muzyką, teraz czas na globalne podboje. Połączenie pięknych zdjęć, czy też wideo z idealnie dobraną muzyką to przepis na sukces!

 

Cena: za darmo

 

Giant Square/BannerPic

 

Zrzut ekranu 2015-09-18 o 12.17.45

Obydwie aplikacje są zbliżone w działaniu i pozwalają na tworzenie kolaży oraz cięcie zdjęcia w celu stworzenia dużego obrazu na Instagramowym profilu. Schemat działania jest bardzo prosty, każdy bez pomocy grafika może odpowiednio przyciąć grafiki uzyskując wyjątkowy kolaż. Wersja podstawowa dodaje znaki wodne i wyświetla reklamy.
Cena: za darmo wersja podstawowa, wersja PRO $1.99

 

Lettly.com

Zrzut ekranu 2016-01-15 o 15.04.30

To jedyne takie rozwiązanie na świecie i jesteśmy z niego bardzo dumni! LikeAndBuy.it jest pomostem pomiędzy Instagramem a sklepem internetowym, bądź innym miejscem docelowym w które chcecie przekierować użytkownika z Instagrama. Opiera się na dwóch prostych i intuicyjnych funkcjonalnościach:

Link – jest to galeria klikalnych zdjęć dostępnych pod linkiem znajdującym się w profilu marki. Dzięki tej funkcjonalności ścieżka zakupowa skraca się w niektórych przypadkach o ponad połowę, zwiększając tym samym szansę na zakup i ułatwiając życie klientowi.

Mail – inteligentny newsletter, wysyłający wiadomość ze zdjęciem z Instagrama, unikalnym opisem oraz CTA do użytkownika, który to zdjęcie wcześniej polubił.

Cena: od 99 zł/msc

Leave a Reply