PIXEL REMARKETINGOWY

PIXEL REMARKETINGOWY

Remarketing jest obecnie uznawany za jedną z najskuteczniejszych form reklamy w marketingu internetowym. Na potrzeby monitorowania konwersji i optymalizacji działań marketingowych dodaliśmy nową funkcjonalność dla naszych klientów. Dowiedz się jak zainstalować pixel remarketingowy w panelu Lettly w pięciu krokach (i praktycznie bez zadnej wiedzy programistycznej!)

Niezależnie od tego, czy chcesz zwiększyć sprzedaż, liczbę subskrypcji newslettera, czy po prostu budować świadomość marki, remarketing może okazać się efektywnym elementem reklamy. Na czym polega więc tajemnica sukcesu reklam remarketingowych?

Remarketing polega na kierowaniu reklam do osób, które wcześniej odwiedziły Twoją stronę czy sklep internetowy. Potencjalni klienci zapewne dziennie trafiają na dziesiątki stron www… Ale dzięki remarketingowi możesz potrzymać zainteresowanie produktem lub usługą i być w stałym kontakcie z klientem lub po prostu ten kontakt odświeżyć. Do tego służy pixel remarketingowy (specjalny kod, który jest umieszczany na stronie). Osoby, które z jakiegoś powodu nic nie kupiły mogą natknąć się na dany produkt w różnych miejscach sieci. W przypadku Google jest to wyszukiwarka i sieć partnerska. W przypadku Facebooka, dzięki ID użytkownika wiadomo kto odwiedził Twoją stronę, na jaki temat czytał artykuł na blogu oraz które produkty oglądał w sklepie internetowym. Dzięki temu łatwo jest pózniej przypomeć potencjalnemu klientowi o produktach i usługach, które wcześniej oglądał.

Na tej podstawie można bardziej dokładnie dobrać grupę docelową pod kampanię reklamową na Facebooku. Reklama już konkretnego produktu lub marki pojawi się po prawej stronie lub pomiędzy aktualnościami. Format reklamy może być dowolny. Zarówno standardowy post (duże zdjęcie, które przekierowuje na stronę marki) jak i video, czy format karuzeli.

Miejsce wyświetlania reklamy warto wczesniej przetestować. Wcale nie jest powiedziane, że reklamy włączone do aktualności są bardziej efektywne. Poeksperymentuj z miejscem wyświetlanie komunikatów remarketingowych również po prawej stronie – i na różnych urządzeniach.

pixel remarketingowy

Remarketing statyczny

Bezpośrednio z poziomu facebookowych narzędzi można skorzystać z remarketingu statycznego. Oznacza to, że osoba, która kliknie w reklamę – niezależnie od tego, co dokładnie sprawdzała wcześniej na stronie internetowej marki – jest przekierowywana na ustaloną wcześniej docelową podstronę (np. z ofertą promocyjną).

Remarketing dynamiczny

Wyświetlanie reklam osobom, które już odwiedziły Twoją stronę, biorąc pod uwagę to, czego wcześniej szukały w sklepie.

 

Właściwie czemu remarketing jest tak popularny?

Po pierwsze, koszt pozyskania klienta jest o wiele niższy. Często zdarza się przecież, że reklama trafia do osób, które zupełnie nie są zainteresowanie Twoim produktem i te osoby nie klikną w Twoją reklamę. Za pomocą remarketingu, reklamy wyświetlanie są na Facebooku tylko tym osobom, które są zainteresowanie konkretnymi produktami, bo nie raz odwiedzały Twoją stronę.

 

Po drugie, masz możliwość doprecyzowania grupy odbiorców pod kątem konkretnych celów reklamowych. Odbiorców danej reklamy można podzielić na tych, którzy czytali artykuł na blogu lub byli już na samym końcu łańcucha zakupowego, ale z nieznanych powodów zrezygnowali czy po prostu przeglądali konkretne produkty w sklepie. Reklama będzie wyświetlana tylko tym, którzy nie dokonali transakcji.

 

Po trzecie, możesz decydować jaki content polecać konkretnym grupom odbiorców. Skoro widzisz, że dany użytkownik już przeczytał najnowszy post na blogu, to możesz mu zaproponować inny, który bardziej szczegółowo opisuje inny aspekt.

Podczas tworzenia reklamy możesz zawięzić grupę odbiorców, którzy już widzieli dany produkt w sklepie online i powązać go z jakimś innym wydarzeniem. Jeśli np. sprzedajesz w sieci męską odzież, to najlepiej, jeśli ze swoim asotrymentem trafisz np. do mężczyzn, którzy czytają konkretne blogi mody męskiej. 

pixel remarketingowy

Jak zacząć korzystać z pixela remaretingowego?

Wystarczy po przejściu do swojego konta reklamowego na Facebooku, przejść do zakładki ‚Assets’ i wybrać ‚Pixels”’

Untitled design-2W prawym górnym rogu znajduje się Twoje indywidualne ID użytkownika, które należy skopiować i wkleić w panelu Lettly.

pixel remarketingowy

 

A następnie w panelu Lettly:

pixel remarketingowy

 

pixel remarketingowy

Aktywowany pixel remarketingowy to krótki fragment kodu, który pozwala dodwać osoby odwiedzające Twoją stronę do list remarketingowych i umożliwia wyświetlanie reklam właśnie tym osobom. I voila!

Leave a Reply