BO OKULARY NAJLEPIEJ MIERZY SIĘ W DOMU

BO OKULARY NAJLEPIEJ MIERZY SIĘ W DOMU

Domowa Przymierzalnia to prawdziwa rewolucja systemu sprzedaży okularów w Polsce. Na czym polega? W wyjaśnieniu pomogła Jestem Kasia. Specjalnie dla marki Muscat zaangażowaliśmy do współpracy popularną blogerkę, której grupa czytelników odpowiada potencjalnej grupie klientów marki. Jesteście ciekawi jak przebiegała cała akcja edukacyjno – sprzedażowa?

 

CASE STUDY: Domowa Przymierzalnia
KLIENT: Muscat
INFLUENCER: Jestem Kasia

STORY:

Markę Muscat założyli Paweł Porucznik i Dawid Winter – dwóch kolegów ze studiów na warszawskiej SGH. Muscat powstał jako chęć zrewolucjonizowania nieco skostniałej branży optycznej, która w Polsce ogranicza się właściwie do wysyłania potencjalnym klientom komunikatu, że okulary korekcyjne mają mieć poważny i medyczny charakter.

Polska, młoda marka postanowiła więc zrobić na rynku rewolucję. Sprzedaje okulary słoneczne i korekcyjne o modnych kształtach i kolorach z dowolnymi soczewkami po 350 zł. W cenie dostawa i domowa przymierzalnia. Na czym polega? Za pomocą strony internetowej zamawiasz 5 par ręcznie wykonanych okularów, które na spokojnie możesz przymierzać w domu przez kolejne 5 dni. To nowy i ciekawy koncept, który potrzebował promocji i pokazania klientom, co można w ten sposób zyskać.

 

CEL:

Krok po kroku pokazanie na czym polega domowa przymierzalnia i jak pozytywnie wpływa na wybór odpowiednich okularów. W domu mamy możliwość zestawić okulary z różnymi ubraniami. Przymierzyć w normalnym świetle. Korzystając z domowej przymierzalni “dajemy naszym klientom możliwość zabawy kształtami i kolorami oprawek, dobranymi do stylizacji, sytuacji czy nastroju” – dodaje Paweł Porucznik. Warto to przetestować przed zakupem.

Friday vibes 🤓 New post is up on jestemkasia.com | wearing @wearmuscat glasses & @borska_ striped top 🌿 #wearmuscat #muscatpeople

A post shared by Jestem Kasia / Kasia Szymków 🌿 (@jestem_kasia) on

 

ROZWIĄZANIE:

Do współpracy została zaproszona popularna blogerka Jestem Kasia, która często w swoich stylizacjach dobiera nietypowe kształty okularów do ciekawych kolorów i zestawia je z debiutującymi na rynku markami. Na facebookowym profilu liczba jej obserwujących dobija właśnie do 100 tysięcy, a na Instagramie do 165 tysięcy. Na blogu najliczniejszą grupę wiekową stanowią użytkownicy w przedziale od 18 do 24 lat (52%), a następnie 25-34 (29%). Idealnie pokrywa się to z grupą docelową marki.

Na samym początku Jestem Kasia zbudowała zainteresowanie tematem wrzucając link do blogposta na Facebooku. W nim krok po kroku opowiada jak działa domowa przymierzalnia i jak korzystać z udogodnień domowego mierzenia okularów. Testuje wyprofilowanie modeli i ich komfort użytkowania, ocenia sposób dostawy i odesłania pozostałych okularów.

Za jakiś czas wrzuca kolejną publikację na Facebooka – tym razem występuje w roli modelki, demonstrując ulubioną parę okularów. Dopełnieniem akcji influencerskiej są posty na Instagramie. 

@wearmuscat 👓🌿 /#newpost #glasses

A post shared by Jestem Kasia / Kasia Szymków 🌿 (@jestem_kasia) on

To spójna komunikacja odbywająca się na trzech kanałach – blogu, Facebooku i Instagramie z przemyślaną sesją zdjęciową i Kasią w roli modelki. Efekt? Posty na Instagramie dotarły w sumie do ponad 104 tys. ludzi i wygenerowały 13 500 pulubień. 

 

REZULTATY:

Kilka tysięcy polubień pod postami na Facebooku i Instagramie. Blogpost stanowił nie tylko tutorial jak korzystać z domowej przymierzalni, ale zwiększył świadomość marki Muscat wśród potencjalnej grupy docelowej i wsparł promocję nowej kolekcji okularów. Oto kilka komentarzy pod blogpostem: 

Domowa przymierzalnia

Domowa przymierzalnia

domowa przymierzalnia

 

 

 

 

Leave a Reply