NA RADARZE: Kobiety

NA RADARZE: Kobiety

Z okazji Dnia Kobiet przygotowaliśmy dla Was zestawienie inspirujących Polek, które naprawdę warto znać! Każda z nich na co dzień poświęca się innej pasji oraz sprawom. Łączy je jednak ambicja, wytrwałość oraz fakt, że kształtują rzeczywistość nie tylko swoją, ale również innych kobiet.

Aleksandra Przegalińska

Doktor filozofii, badająca rozwój sztucznej inteligencji. Interesuje się rozwojem nowych technologii, zwłaszcza zaś technologii zielonej i zrównoważonej. W zeszłym roku opublikowała swoją pierwszą książkę opisującą badania nad sztuczną inteligencją.

 

Krystyna Janda

Krystyna Janda to jedna z najbardziej wpływowych i rozpoznawalnych kobiet obecnych w polskim kinie i teatrze. Od początku lat 80. nieprzerwanie występuje w polskich filmach oraz sztukach teatralnych, od 10 lat zajmuje się również reżyserią. Jest jedna z pierwszych osób publicznych, które wyraziły swoje poparcie dla Strajku Kobiet. Jest również sojuszniczką osób LGBT.

WEEKEND Z R. Garderoba.

A post shared by Krystyna Janda (@tojajanda) on

 

Anna Alboth

Anna jest polską dziennikarką mieszkającą w Berlinie wraz z mężem Thomasem oraz dwiema córkami. Prowadzi bloga Family Without Borders, na którym opisuje podróże oraz życie swojej rodziny. Ponad rok temu zainicjowała masowy Marsz dla Aleppo (#CivilMarchForAleppo) zwracający uwagę na problem wojny w Syrii oraz niosący pomoc Syryjczykom.

Od święta i na co dzień. Życzę Wam, żebyście szanowali innych! Nie tylko słabszych, czy starszych, nie tylko geja hipstera czy kumpla uchodźcę. Ale też polityka innej strony, który wykrzykuje coś, z czym się bardzo nie zgadzacie. Nie tylko ofiarę pomówienia, ale też pijaną ofiarę gwałtu. Nie tylko ważną profesor, ale też dziewczynę z botoksowymi ustami. Nie tylko przyjaciela, ale też umorusanego dzieciaka, któremu robicie zdjęcie z ukrycia. Zapraszajmy siebie nawzajem: do swoich domów, fejsbuków, na swoje wykłady czy na ramy swoich magazynów. Próbujmy siebie wzajemnie zrozumieć. Każdy z nas pragnie być szanowanym. Za to, że jest. Za to, kim jest. Pomimo tego, kim jest. Każdy chciałby być zrozumiany. Albo chociaż wysłuchany. Wysłuchujmy się! Popatrzmy na siebie z zainteresowaniem, wycelujmy obiektywy w sam środek. Tak naprawdę. Szacunek wraca.

A post shared by Anna Alboth (@annaalboth) on

 

Anja Rubik

Anja to jedna z najpopularniejszych polskich modelek, regularnie biorąca udział w kampaniach oraz pokazach najsłynniejszych światowych projektantów. W zeszłym roku zainicjowała projekt #SEXEDPL, który ma na celu zmienić świadomość Polaków i edukować na temat seksu.

 

Natalia Hatalska

Natalia jest jedną z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych ekspertek w dziedzinie badań oraz prognozy trendów. Jest również autorką bloga hatalska.com oraz bestsellerowej książki “Cząstki przyciągania”. Jest jedną z pierwszych polskich blogerek piszących o komunikacji marketingowej oraz nowych technologiach.

 

Martyna Wojciechowska

Martyna jest dziennikarką oraz podróżniczką, której właściwie nie trzeba nikomu bliżej przedstawiać. Od blisko 9 lat prowadzi program “Kobieta na krańcu świata”, w którym ukazuje różne konflikty społeczne oraz życie kobiet w egzotycznych krajach. W tym roku jako pierwsza Polka otrzymała wyróżnienie Barbie Shero za „przełamywanie stereotypów, inspirowanie kobiet i dziewczynek na całym świecie”.

 

Natalia Partyka

Natalia jest czterokrotną mistrzynią paraolimpijska w tenisie stołowym. Jest jedną z dwóch zawodniczek na świecie, które startują zarówno w paraolimpiadzie, jak i olimpiadzie. Kilka lat temu utworzyła fundusz mający na celu wspieranie młodych sportowców, którzy z powodu różnych przeciwności losu, mają trudności z rozwojem kariery.

 

Natalia Maczek

Natalia jest założycielką i właścicielką marki MISBHV. Jest rewolucjonistką w branży mody, a ubrania jej marki noszą takie gwiazdy jak Rihanna, A$AP Rocky, Bella Hadid czy The Weeknd. W 2016 została uznana za jedną najważniejszych influencerek roku przez serwis Hypebeast.

 

Oktawia Nowacka

Oktawia jest pięcioboistką oraz zdobywczynia brązowego medalu Igrzysk Olimpisjkich. Jest również profesjonalną żołnierką Wojska Polskiego. Oktawia jest weganką oraz żywym dowodem na to, że dieta bezmięsna nie jest barierą do uprawiania wymagającego sportu.

Zima nam nie straszna 😜😁 🐕@muffin_the_greyhound ❤️

A post shared by Oktawia Nowacka (@oktawianowacka) on

 

Marta Frej

Marta to jedna z najpopularniejszych rysowniczek w Polsce. Jest autorka memów, które w żartobliwy i często przewrotny sposób przedstawiają życie oraz mniejsze i większe problemy kobiet. W 2015 wraz z Agnieszką Graff, współzałożycielką Kongresu Kobiet, wydała książkę “Memy i graffy” będącą ich wspólnym komentarzem na temat sytuacji kobiet w Polsce.

#niebądźtreserką

A post shared by marta frej (@martafrej) on

Leave a Reply