NA RADARZE: Influencerzy i słodkości

NA RADARZE: Influencerzy i słodkości

Ich dzieła zachwycają, kuszą, a także podbijają serca oraz podniebienia. Czasem inspirują również do własnych podbojów. Jedno jest pewne: wchodząc na ich profile naprawdę trudno nie zgłodnieć. Oto influencerzy kulinarni, którzy kochają słodkości!

 

Cukrowa Wróżka – 15,6 tysięcy obserwujących

Cukrowa Wróżka, jak sama pisze na swoim blogu, jest miłośniczką wszystkiego, co Urocze przez duże U, obrończynią kiczu i wiecznym dzieckiem. Jej Instagram z pewnością można nazwać jednym z najsłodszych miejsc w sieci. Co ciekawe: Wróżka z wykształcenia jest dietetykiem!

 

 

 

Moje Wypieki – 87,7 tysięcy obserwujących

Moje Wypieki to jeden z najpopularniejszych polskich blogów dedykowanym miłośnikom słodyczy. Jest on bazą ponad 1200 przepisów w najróżniejszych kategoriach tematycznych, od tortów i lodów, aż po pieczywo. Mimo iż autorka bloga,  Dorota Świątkowska, ma już na koncie kilka książek kulinarnych, baza przepisów wciąż rośnie.

 

 

 

Everyday Flavours – 9,3 tysiące obserwujących

Instagram Everyday Flavours to prawdziwa uczta dla oka, i to nie tylko ze względu na znajdujące się tam wspaniałe wypieki. Autorka bloga, Anna Witkiewicz, już od ponad 5 lat zajmuję się stylizacją i fotografią kulinarną. Każde jej zdjęcie jest małym dziełem sztuki.

 

 

 

Mamie się upiecze – 24,5 tysięcy obserwujących

Mamie się upiecze to pracownia zajmująca się tworzeniem oryginalnych tortów, stworzona przez Dominikę Grzesiak. Dominika jest cukierniczym samoukiem, a pierwszy tort upiekła zaledwie kilka lat temu dla swojego synka. Na początku swoją pasję chciała przekształcić w bloga kulinarnego, zainteresowanie jej dziełami sprawiło jednak, iż postanowiła tworzyć torty na zamówienie.

 

A ten na osiemdziesiąte 🌺 #cakeoftheday#birthdaycake#nakedcake

A post shared by Dominika Grzesiak (@zaciesznie) on

 

 

Mała Cukierenka – 48,6 tysięcy obserwujących

Mała Cukierenka to blog łączący w sobie klasyczne przepisy oraz autorskie eksperymenty. Czytelnicy znajdą tu imponującą liczbę słodkich kategorii z przepisami na wypieki o różnych stopniach trudności. Przepisy z Małej Cukierenki można znaleźć również na YouTube.

 

 

 

Just My Delicious – 5,4 tysiące obserwujących

Blog Pauliny powstał, jak twierdzi sama autorka, ze względów praktycznych i sentymentalnych. Aktualnie, prowadzenie go nie jest już tylko pasją, ale również pełnoetatową pracą. I to taką, której naprawdę można pozazdrościć. Ostrzegamy, że na bloga Pauliny lepiej nie wchodzić, jeśli jesteście na diecie!

 

 

 

Waniliowa Chmurka 41,3 tysiące obserwujących

Autorka Waniliowej Chmurki to kolejny na naszej liście dietetyk z zamiłowaniem do słodkości! Olga nie wyobraża sobie życia bez naturalnych i sezonowych składników, co doskonale widać na jej blogu i Instagramie.

 

 

 

Domo Bake – 1,1 tysięcy obserwujących

Instagram Domo Bake to istna świątynia food pornu. Popcorn w karmelu? Torty w kształcie jednorożców? Największa beza w mieście? To wszystko znajdziecie właśnie tutaj. Dzieła Dominiki mogą sprawić, że zapomnicie co oznacza słowo “dieta”.

 

 

Ciastkożercy – 4 tysiące obserwujących

Założycielka bloga, Róża, na co dzień prowadzi dom oraz własną firmę, a w wolnych chwilach rozpieszcza swoich bliskich słodkościami. Na Ciastkożerczym blogu publikuje proste przepisy na to, jak krok po kroku zrobić pyszne ciasta, babeczki, ciasteczka i inne słodkie przekąski.

 

 

 

Candy Gold – 1,8 tysięcy obserwujących

Małgorzata Nagat, autorka Candy Gold, znana jest przede wszystkim z występu oraz zwycięstwa w II edycji programu “Bake off – Ale ciacho!”. Z wykształcenia jest plastykiem, cukiernictwem zajmuje się z zamiłowania. Jej dzieła mówią same za siebie!

 

 

Sprawdź również nasze zestawienie foodies!

Leave a Reply