KOGO OBSERWOWAĆ PODCZAS FASHION WEEKÓW?

KOGO OBSERWOWAĆ PODCZAS FASHION WEEKÓW?

Polska branża mody jest pełna kreatywnych osób, które odnoszą sukcesy zagranicą. Tym razem przedstawiamy Wam ciekawe sylwetki fotografów, modelek, dziennikarek, stylistek oraz blogerek, które relacjonują najnowsze trendy z Tygodni Mody. Jeśli ich jeszcze nie znacie – koniecznie zacznijcie obserwować!

 

Alicepoint  – 51 100 obserwujących

Alice zajmuje się nie tylko modą, ale jest też fotografem mody ulicznej. Kilka lat temu przeprowadziła się na stałe do Londynu, gdzie dokumentuje trendy. Od 7 lat prowadzi blog AlicePoint, na którym dzieli się swoimi stylizacjami i oddaje urok Kalifornii w Notting Hill, jej ulubionej dzielnicy w Londynie. Wraz z Maffashion i Jess Mercedes, reprezentowała polską blogosferę na New York Fashion Week.

Feeling like a girlboss 😎🗽🇺🇸 #ohNewYork

A post shared by Alice Zielasko (@alicezielasko) on

 

Zuonly – 900 obserwujących

Zuzanna Butkiewicz jest fotografem mody i dyrektorem kreatywnym. Tworzy świetne sesje zdjęciowe i klipy video. Na stałe mieszka w Londynie, dlatego warto było obserwować Instagram Stories Zuzy, aby podchwycić najświeższe trendy z ulic Londynu podczas Tygodnia Mody.

 

Karla Gruszecka  – 32 400 obserwujących

Ex-stylistka Elle, Poland Vogue stylistka to be! Karla relacjonowała Milan Fashion Week – kolekcje Jil Sander, Missoni, Etro, Tods, Max Mara, Fendi i Moschino. Odwiedziła atelier Giuseppe Zanotti oraz showroom Gucci, a także była na jednym z najbardziej spektakularnych pokazów tego sezonu: Versace!

#before @etro #milano #fashionweek #spamdeluxe

A post shared by Karla Gruszecka (@karlagruszecka) on

Magfashionavenue  – 800 obserwujących

Historyk sztuki z pasją do mody! Magda mieszka na stałe w Londynie i tam zajmuje się blogowaniem, stylizowaniem oraz jest osobistą stylistką. Jej Instagram to dobra dawka świetnej, alternatywnej mody z różnych dzielnic Londynu. Magda pojawiła się na prezentacji Sophie Webster, Osman Studio, Huishan Zhang czy Paula Costelloe.

Just another day at LFW @magfashionavenue #fashion #ss18 #ootd #blog #blogger #day #Monday

A post shared by Magfashionavenue (@magfashionavenue) on

Cleo Cwiek – 10 600 obserwujących

Polska modelka mieszkająca w Nowym Jorku. Ulubienica polskich marek – była twarzą kampanii Bizuu, Zofii Chylak, Le Petit Trou, Kaaskas, można było ją też oglądać w sesji wizerunkowej Mohito. W swoim portfolio ma wpisane pokazy dla takich domów mody, jak Dion Lee, Ulla Johnson, Yigal Azrouel, Sally LaPointe czy Noon By Noor. Była twarzą sesji WWD, Tush, PANI czy K MAG oraz zdobiła okładkę magazynu Brides.

#MSGM #SS18 💘 Thanks for having me @barbaranicolicasting @vittoriacerciello @msgm

A post shared by cleo cwiek (@cleocwiek) on

Marta Jakubowski  – 9 300 obserwujących

Właściwie jedyny polski akcent wśród projektantów podczas Londyn Fashion Week. Marta urodziła się w Polsce, ale dorastała w Niemczech. Ukończyła prestiżowy Royal College of Art w 2014 roku, a praktyki odbywała u projektantów Husseina Chalayana, Alexandra Wanga, Jonathana Saundersa oraz Brunona Pietersa zanim zaczęła pracę nad swoją marką. Obecnie pokazuje co sezon swoje coraz lepsze kolekcje podczas London Fashion Week.

Anna Puślecka  – 2 800 obserwujących

Ekspert mody, dziennikarka i producentka, od 20 lat pracuje w branży medialnej. Od 15 lat zajmuje się tematyką moda & lifestyle. Często jeździ do Włoch na mediolański fashion week, ma kontakty z branżą mody, które wykorzystuje w swojej pracy. Obecnie Anna Puślecka jest redaktorką naczelną portalu o modzie Do You Know Fashion oraz jego właścicielką i autorką. Pisze do polskiego wydania Harper’s Bazaar – przeprowadza ekskluzywne wywiady zagraniczne ze znanymi ludźmi ze świata mody.

The greatest shoe designer ❤🔝💥 @giuseppezanotti #MFW 2017 #annapuslecka

A post shared by Anna Puślecka (@annapuslecka) on

 

Asia Typek  – 28 500 obserwujących

Wszystko zaczęło się podczas pracy w agencji modelek D’Vision. Asia zainteresowała się fotografią oglądając edytoriale i sesje współpracujących z agencja modelek. Potem odbyła staż w agencji w Nowym Jorku – models.com. Nie był co prawda związany z fotografią, jednak dzięki niemu udało jej się poznać wielu fotografów, u których odbywała swoje pierwsze fotograficzne praktyki. Wchodząc na Instagram Asi Typek ma się pewność, że uchwyci się najświeższe trendy z ulic miast mody na całym świecie – od Kopenhagi po Nowy Jork.

Went shopping during London fashion Week | @irinalakicevic @chanel

A post shared by 📷 by Asia Typek (@asiatypek) on

 

Cajmel  – 75 900 obserwujących

Polska reprezentacja blogerek na New York Fashion Week w tym roku jest naprawdę silna! Do squadu Maffashion, Jess Mercedes i Alicepoint dołączyła Cajmel! Blogerka została zaproszona na premierę kolekcji Heidi Klum dla Lidla.

New post is up 💫 www.cajmel.pl #letswow #esmarabyheidiklum #newyork

A post shared by Karolina Ościk (@cajmel) on

 

Maria Zakrzewska  – 3 500 obserwujących

Studiuje na uczelni medycznej, od wielu lat uprawia karate i została doceniona przez amerykańskiego „Vogue’a”. Maria Zakrzewska otworzyła pokaz Gucci w Mediolanie, a w świecie mody zawrzało. Piękna Polka o delikatnej urodzie chodziła w pokazach Anteprima, Fausto Puglisi w Mediolanie, Joseph, Roksanda, Ralph & Russo, Preen w Londynie oraz The Row w Nowym Jorku.

Ciao Milan! 🍕🍝🍷 after @ermannoscervino

A post shared by Maria Zakrzewska (@maria_zakrzewska) on

Leave a Reply