JAK PRZEPROWADZIĆ KONKURS Z INFLUENCEREM?

JAK PRZEPROWADZIĆ KONKURS Z INFLUENCEREM?

Już nie raz pisaliśmy o tym dlaczego warto wdrożyć influencer marketing do strategii działań marki. Kładliśmy nacisk na określenie celów kampanii i wybranie właściwego influencera, którego sposób bycia i wartości odpowiadają filozofii marki. Tym razem prześledzimy jak przeprowadzić konkurs wraz z influencerem. Nauczy Was tego sam Darek Stolarz znany widzom z programu “Dorota Was Urządzi”!

 

CASE STUDY: KONKURS Z INFLUENCEREM NA FACEBOOKU
KLIENT: SIEĆ HOTELI ACCOR (SOFITEL, NOVOTEL, MERCURE, IBIS I IBIS BUDGET)
INFLUENCER: DAREK STOLARZ Z PROGRAMU “DOROTA WAS URZĄDZI”

STORY & INFLUENCER


Dorota Szelągowska, dziennikarka i projektantka wnętrz podczas pracy nad jednym z projektów dla klientów poznała stolarza Dariusza Wardziaka. Współpraca przebiegała do tego stopnia komfortowo, że Dorota zaprosiła pana Darka do kolejnych projektów – tym razem na większą skalę, bo telewizyjną. Darek Stolarz stał się prawą ręką Doroty w programie “Dorota Was Urządzi” na kanale TVN Style. Jego poczucie humoru i osobowość sprawiły, że szybko stał się bohaterem drugiego planu i świetnym partnerem telewizyjnym dla Doroty. Doceniono go za kreatywność, pasje oraz wiedzę na temat stolarki. Najmocniejszą stroną pana Darka jest jednak to, że oddziałuje, nie wiedząc, że to robi! A liczby mówią same za siebie. Przed rozpoczęciem akcji influencerskiej dla siecie hoteli Accor, profil Darka Stolarza miał 40 tys. obserwujących. W ciągu następnych tygodni liczba fanów wzrosła do 70 tys.!

Grupa Accor doskonale zdaje sobie sprawę, że ludzie, którzy podróżują i szukają hotelu często gdy mają podjąć decyzję zakupową zwracają się po rekomendację do Internetu. Mimo to podczas tworzenia strategii działań influenerskich wspólnie z klientem zdecydowaliśmy się odejść od standardowego komunikatu na linii bloger podróżniczy i jego grupa odbiorców oraz zerwać z utrwalonym przekonaniem, że to właśnie podróżnicy są najlepszym medium przy promocji sieci hoteli.

Standardowe działania polegające na wysłaniu influencera do hotelu i poproszenia o zdanie relacji w mediach społecznościowych oraz aktywacja konkursu z nagrodami zostały zmiksowane z osobowością Darka Stolarza. Na decyzję miał wpływ fakt, że Darek Stolarz ma grupę odbiorców pokrywającą się z grupą targetową sieci hoteli, tj. grupę z przedziału 25-34 oraz 35-44 lat.

Mimo że to dość nietypowy influencer to wybór trafiony w dziesiątkę! Angażuje społeczność, jest naturalny, autentyczny, a fani go uwielbiają. Darek Stolarz przeprowadził na swoim facebookowym profilu konkurs, w którym nagrody sponsorowała sieć hoteli Accor. Jak krok po kroku przeprowadzić konkurs z influencerem?

 

PRZEBIEG

 1. Relacja z pobytu w hotelu w mediach społecznościowych

Darek Stolarz wybrał się z żoną na wycieczkę do Krakowa. Pobyt sponsorował hotel Ibis. Relacja z pobytu pojawiła się na profilu w mediach społecznościowych. Choć to nie jedyne, a tym bardziej nie główne działanie influencerskie.

Zapraszam na premierę Domowych rewolucji dziś o 11.00 w TVN.Ja po uzyskaniu w recepcji hotelowej cennej wskazówki ruszam…

Opublikowany przez Darek Stolarz -Dorota was urządzi na 5 lutego 2017

 

 1. Zajawka niespodzianki

Zajawka nie zdradza wszystkich szczegółów. Post na Facebooku wciąż trzyma w niepewności. Odpowiedź pojawi się na profilu dopiero za kilka dni…

Mam przyjemność poinformować państwa,że wspólnie z siecią hoteli Ibis, Novotel, Mercure przygotowujemy dla państwa…

Opublikowany przez Darek Stolarz -Dorota was urządzi na 8 lutego 2017

 

 1. Post konkursowy

Aktywacja posta konkursowego – Darek Stolarz motywuje do wrzucania pod postem zdjęć wyremontowanych mieszkań. Z nich wybierze 3 osoby, które otrzymają nagrody sponsorowane przez sieć hoteli Accor (2-osobowe pobyty w hotelu). Post wygenerował aż 526 komentarzy ze zdjęciami, a konkurs trwał tydzień.

 

Tak moi drodzy to już dziś!!!!!!Wspólnie z hotelami ibis,Mercure,Novotel przygotowaliśmy dla was konkurs.Nie leniłem si…

Opublikowany przez Darek Stolarz -Dorota was urządzi na 10 lutego 2017

 

 1. Przypomnienie o konkursie


  Mimo ogromnego zaangażowania i zdjęć wrzucanych pod postem konkursowym, na profilu pojawia się przypomnienie o konkursie i nagrodach.

FINISZUJEMY Z KONKURSEM!!!!!!Pamiętajcie zgłoszenia do 17.02.Ale już teraz wspólnie z Ibis Mercure,Novotel chcieliśmy…

Opublikowany przez Darek Stolarz -Dorota was urządzi na 15 lutego 2017

 

 1. Rozwiązanie konkursu


  Post ma służyć za przypomnienie o całej akcji (warto raz jeszcze wspomnieć sponsorów i utrzymać w napięciu fanów czekających na ogłoszenie wyników).

Aaaaaaaaa Super zasypaliście mnie swoimi realizacjami!!!!!! Wspólnie z Ibis Mercure Novotel jesteśmy przeszczęśliwi, że…

Opublikowany przez Darek Stolarz -Dorota was urządzi na 18 lutego 2017

 

 1. Zakończenie konkursu – ogłoszenie wyników.

To już dziś WYNIKI KONKURSU!!!!!Miałem ogromy problem z wyborem trojga szczęśliwców.Losy zwycięzców ważyły się do…

Opublikowany przez Darek Stolarz -Dorota was urządzi na 24 lutego 2017

 

 1. Niespodzianka – Osobiste dostarczenie nagrody głównej przez Darka Stolarza.

Zakończenie akcji influencerskiej z niespodzianką, która wygenerowała dodatkowy content. Relacja z niespodzianki na facebookowym profilu.

Post konkursowy wygenerował rekordową liczbę komentarzy ze zdjęciami (526) oraz liczne pozytywne komentarze wspierające akcję oraz polubienia pod każdym z postów kampanii influencerskiej.

Darek Stolarz

 

Darek Stolarz

 

Leave a Reply