INSTAGRAM SKROJONY NA MIARĘ BIZNESU

INSTAGRAM SKROJONY NA MIARĘ BIZNESU

Instagram wprowadził długo oczekiwane profile biznesowe, statystyki  i możliwość reklamowania postów. Na oficjalnym blogu Instagrama poinformowano, że opcje biznesowe będą dostępne od czerwca w USA, a następnie w Australii i Nowej Zelandii. Do końca roku zostaną wprowadzone w pozostałych krajach.

Co warto wiedzieć o nowych możliwościach Instagrama?

Profile biznesowe są bezpłatne. Wystarczy posiadać konto biznesowe na Facebooku. Dzięki profilom biznesowym, użytkownik będzie mógł skontaktować się z marką: telefonicznie, przez email lub bezpośrednio, wcześniej dostając wskazówki jak dojechać na miejsce.

 

Profile biznesowe dają również dostęp do szerokiego wachlarza możliwości promocyjnych. Wprowadzone przez Instagrama zmiany pozwalają na zebranie dokładniejszych informacji o tym, kim są obserwujący profil oraz które posty generują zaangażowanie. Wszystko w obrębie aplikacji. Dzięki poszerzonej wiedzy na temat zachowań użytkowników i ich cechach demograficznych (np. płci czy lokalizacji), marka będzie w stanie stworzyć odpowiedni content. Idealnie skrojony do potrzeb i charakterystyk swoich fanów.

 

Aspirujące posty będzie można zamienić na reklamy, docierając do większej liczby użytkowników. Marka wybierze content, który już zostały opublikowany i doda przycisk zachęcający użytkownika do zaangażowania się. Za pomocą profili biznesowych, będzie można wybrać targetowanie grupy docelowej lub pozwolić serwisowi stargetować odbiorców. Mając wgląd w statystyki, sprawdzi się które posty okazały się najbardziej popularne, a które miały duży zasięg czy wysokie zaangażowanie użytkowników.

 

Na Instagramie jest ponad 200 tys. firm, które korzystają z aplikacji w celu promocji produktów lub usług. Ze statystyk Instagrama wynika, że ponad połowa użytkowników obserwuje marki. Co więcej, 60% dowiedziała się o produktach właśnie poprzez Instagram.

Serwis już od dłuższego czasu udoskonala możliwości skrojone do potrzeb biznesu. Wydłużył czas filmików do 60 sekund oraz wprowadził reklamy video w postaci karuzeli [o szerokich możliwościach reklam na Instagramie możesz przeczytać tutaj].

Po wprowadzeniu nowego algorytmu oraz liczby wyświetleń filmików video, aplikacja w widoczny sposób zbliża się pod względem użyteczności do Facebooka. Poszerza w ten sposób możliwości firm – szczególnie małych i średnich pod względem form reklamowania. Szereg zmian na Instagramie sprawił, że już dawno zapomnieliśmy o nowym logo. Czas skoncentrować się na zaplanowaniu nowej strategii marketingowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej jak tworzyć interesujące i angażujące użytkowników kampanie na Instagramie? Przeczytaj nasz artykuł.

Leave a Reply