INFLUENCER A PRODUKTY SPECJALISTYCZNE

INFLUENCER A PRODUKTY SPECJALISTYCZNE

Jak przeprowadzić kampanię influencerską promującą produkty specjalistyczne? Zdecydowanie najlepsze rezultaty daje podejście, w którym marka daje blogerowi swobodę w tworzeniu treści. Każdy influencer jest inny, dociera do innej grupy odbiorców, ma swój własny, łatwo rozpoznawalny styl. To influencer najlepiej zna swoją społeczność. Pozwólmy mu więc działać! 

 

KLIENT: PHILIPS AVENT

INFLUENCERZY: IWONA Z OH DEER, MARTA Z SUPERSTYLER

PRODUKT: LAKTATOR PHILIPS AVENT & NIANIA ELEKTRYCZNA PHILIPS AVENT

 

Kampania Philips Avent na blogach Oh Deer! i SuperStyler miała na celu promocję laktatorów oraz niani elektronicznej Philips Avent. Na blogach powstały dwa wpisy sponsorowane z bardzo dobrym SEO (dzięki czemu będą długo „żyły”). Promocja miała też miejsce na Facebooku i Instagramie.

SuperStyler to blog modowy, parentingowy, lifestylowy. Jego autorką jest Marta Lech-Maciejewska, która na blogu porusza między innymi tematy związane z dziećmi, np. jak wybrać wózek czy najlepsze mleko modyfikowane.

Sieeeema dziubki!😘😘😘 #familytime #MamaSamoZło #instamatki #momandson

A post shared by Marta Lech-Maciejewska💋👍🏼 (@superstylerblog) on

Iwona Czarnota z Oh Deer pisze o rzeczach, które kocha – o rodzinie, o podróżach, o pysznym jedzeniu i o tym wszystkim, co ją inspiruje lub zwyczajnie zachwyca. Oh Deer to blog rodzinno-lifestylowy i opowiada o codziennym życiu młodej rodziny mieszkającej na emigracji.

Czym jest elektroniczna niania? Czy warto ją kupić? Jakie są jej zalety? Jak korzystać z tego urządzenia? SuperStyler świetnie podeszła do tematu. Zamiast pisać o testowaniu nowego produktu, skupiła się na opisaniu swoich doświadczeń z czasów, w których jeszcze nie miała elektronicznej niani i korzystała z aplikacji ściągniętych z Internetu.

Iwona za to skupia się na użytkowaniu niani. Krok po kroku opisuje jak korzystać z urządzenia, trochę więcej czasu i miejsca poświęca na specyfikację techniczną. Podobną formułę ma też wpis o laktatorach. Jakie są ich zalety? Kiedy ich używać? Dzieli się z czytelniczkami praktycznymi poradami np. na temat przechowywania mleka. Iwona pisze też kiedy jest najlepszy moment, aby zaopatrzyć się w laktator, do czego właściwie się przydaje i przede wszystkim na co zwracać uwagę przy jego wyborze.

Wpis Iwony o laktatorach uzyskał 18 komentarzy, został wyświetlony ponad 5.6 tys. razy. Zajawka tego wpisu na Facebooku uzyskała 97 lajków, ponad 50 komentarzy, a sam post dotarł do 80 tys. użytkowników. Dwa zdjęcia promujące laktatory na Instagramie uzyskały łącznie ponad 320 polubień.

Natomiast wpis Iwnoy o niani elektronicznej uzyskał 12 komentarzy, został wyświetlony ponad 18.7 tys. razy. Zajawka tego wpisu na Facebooku uzyskała 176 lajków, ponad 20 komentarzy, a sam post dotarł aż do 129 tysięcy użytkowników. Dwa zdjęcia promujące elektroniczną nianię na Instagramie uzyskały łącznie ponad 390 polubień.

Dobór influencerek do kampanii nie był przypadkowy. Treści blogów Iwony i Marty idealnie pasowały do tematu kampanii. W ten sposób przekaz był autentyczny i szczery. Influencereki opowiedziały historie pełne emocji, które są przecież bliższe odbiorcy niż informacje przekazywane przez tradycyjne media.

 

Leave a Reply