[CASE STUDY] WE ARE KNITTERS

[CASE STUDY] WE ARE KNITTERS

Nie wypada znowu przypominać, że Instagram stał się istotnym kanałem sprzedażowym. Wysokie zaangażowanie bezpośrednio przekłada się na zakupy w sklepie, promowanym na tej platformie. Warto jednak pokazać jak marki radzą sobie z nowymi insta-wyzwaniami. We Are Knitters udowadnia, że Instagram jest idealnym miejscem, aby dotrzeć do Millenialsów.

 

Marka We Are Knitters powstała w 2011 roku, po tym jak jej założyciele, Pepita Marin i Alberto Bravo odbyli podróż służbową, pracując w jednej z międzynarodowych firm księgowych. Podczas wizyty w Nowym Jorku zobaczyli osobę, która robiła na drutach. W tym momencie powstał pomysł na nowy biznes.

 

case study We Are Knitters

CEL
We Are Knitters wspierają odrodzenie robienia na drutach, na nowo definiując i uwspółcześniając obraz dziergania i robótek ręcznych. Ich klientami są zarówno doświadczeni dziewiarze, jak i młodzi adepci oryginalnego hobby. To właśnie nowe pokolenie X pomogło marce wzbić się na wyższy poziom i rozwinąć sklep internetowy.

 

 

KANAŁY SPOŁECZNOŚCIOWE

Mając tak konkretnie zdefiniowaną grupę docelową, oczywistym staje się fakt, że marka komunikuje się ze swoimi fanami za pośrednictwem różnego rodzaju mediów społecznościowych. Za pomocą Facebooka, Pinteresta czy Twittera, marka może łatwo połączyć swoją działalność ze sklepem online – wystarczą linki pod zdjęciami czy w postach. Z Instagramem nie było tak łatwo – dotychczas dział Social Media w WAK miał utrudnione zadanie, aby przekuć duże zainteresowanie ponad 90 000  obserwujących na sprzedaż.

 

case study we are knitters

 

EFEKT NA INSTAGRAMIE

Instagram generuje największe zaangażowanie ze wszystkich kanałów społecznościowych marki i zdecydowanie najszybciej się rozwija. W ciągu ostatniego roku, ruch pochodzący z Instagrama wzrósł prawie 17-krotnie. Dzięki Lettly, We Are Knitters może wreszcie wykorzystać swoje zdjęcia instagramowe, tworzone głównie przez ambasadorów i klientów, nie tylko do promocji, ale przede wszystkim do sprzedaży swoich produktów. Strategia okazała się sukcesem – instagramowe treści utworzone przez użytkowników spowodowały wzrost konwersji. Po raz kolejny Instagram bije na głowę Facebooka, generując 20% wyższą sprzedaż.

 

 

Po wprowadzeniu opcji zakupowych na Instagramie marka osiągneła:

 

case study we are knitters
Zaangażowanie na Instagramie przekłada się na sprzedaż.

 

„To właśnie Instagram ma ogromny, bezpośredni wpływ na naszą sprzedaż (dzięki ilości interakcji). Kiedy robimy coś tak dziecinnie prostego, jak udostępnianie zdjęcia jednego z naszych klientów, to od razu widzimy odzew. Ludzie lubią, gdy firmy ich słuchają, dbają o nich, a także widzą, że marka ma ludzką twarz  – a dzieje się tak np. gdy udostępniamy zdjęcia”.

Francesca Ling, social media manager

 

case study We Are Knitters

 

Dla firmy, która działa w branży e-commerce, istotnym jest, aby na bieżąco aktualizować strategię i dbać o to, aby zawsze pozostawać w grupie innowacyjnych i efektywnych rozwiązań sprzedażowych. Francesca przyznaje, że “z aplikacjami takimi jak Lettly, jesteśmy w stanie tworzyć bardziej płynną strategię sprzedaży. Użytkownicy mogą bez problemu kupić od razu to, co wpadnie im w oko na profilu marki”.

 

Już niedługo na blogu pojawi się wywiad z Francescą, która opowiem więcej o marce oraz o zaangażowaniu Instagrama w sprzedaż produktów.

Leave a Reply