JAK BYĆ KREATYWNYM NA INSTAGRAM STORIES?

JAK BYĆ KREATYWNYM NA INSTAGRAM STORIES?

Wprowadzona z początkiem sierpnia funkcja Instagram Stories umożliwia tworzenie pokazu zdjęć lub krótkich filmików dokumentujących konkretne chwile w życiu użytkownika i dzielenie się nimi ze znajomymi. Materiały znikają po 24 godzinach. Przyjrzyjmy się jak marki w kreatywny sposób korzystają z Instagram Stories.

 

MVMT

Marka z zegarkami MVMT wykorzystała Instagram Stories do przedstawienia i wprowadzenia na rynek nowej linii okularów. Sneak peek to świetny sposób na rozbudzenie zinteresowania i podekscytowania wokół nowego produktu. To także sposób na nagradzanie wiernych fanów.

Instagram Stories

 

Primark

Mimo, że Primark nie prowadzi sklepu online, to jak zarządzać mediami społecznościowe wie doskonale. Na Instagramie mają 3,3 mln obserwujących, na którym dzielą się z użytkownikami stylizacjami klientów. Instagram Stories służy to budowania zaangażowania i pokazuje behind the scene, także dokumentując życie w biurze. Instagram Stories przekierowuje też ruch na profil Primarku na YouTube.

Instagram Stories

Whole Foods

Whole Foods używa Instagram Stories do dzielenia się zdjęciami ulubionych produków, które akurat są w promocji w danym dniu. To świetny przykład łączenia online z offline. Social Media wspieraj sprzedaż w sklepie stacjonarnym. Marka może też iść o krok dalej i wprowadzić specjalne oferty dla lojalnych fanów Instagrama – np ze screenshootem z Instagram Stories będzie można kupić konkretne produkty po promocyjnych cenach.

Instagram Stories

 

Travel Channel

Travel Channel daje swoim fanom możliwość oglądać zapierające dech w piersiach zdjęcia z róznych zakątków świata. Na Instagram Stories wrzucane są zdjęcia influencerów, którzy podróżują i dzielą się swoimi ulubionymi, często nietypowymi miejscami.

Instagram Stories

 

Everlane

Marka na Instagram Stories “puszcza oko” do swoich fanów i zapowiada, że najciekawszy content bedzie zaraz wrzucony na Snapchata! Cross-promocja to świetny sposób, aby zbudować większą społeczność. Everlane ma na Instagramie 261 tys. obserwujących. Natomiast na Snapchacie nie jest łatwo zbudować taką liczbę fanów. Dlatego też marka chce pozyskać już obserwujących ją fanów na Instagramie do powiększenia snapchatowej społeczności.

Instagram Stories

 

Instagram Stories to kolejny kanał pod produkcję ciekawego contentu. Snapchat wciaż jest platformą, której pełnego potencjału marki jeszcze nie wykorzystują. Natomiast Instagram, z racji większy zasięgów zdaje się być atrakcyjnieszą opcją dla brandów, które mają już pomysł na to medium i jasno sprecyzowane cele.

Leave a Reply