BANKI Z BEZPŁATNYMI ZDJĘCIAMI

BANKI Z BEZPŁATNYMI ZDJĘCIAMI

Nikt chyba nie może sobie wyobrazić opublikowania posta bez zdjęć. Zwłaszcza, że wiele marek i bloggerów wrzuca coś  nawet kilka razy dziennie. Jeszcze niedawno, znalezienie zdjęcia w wysokiej rozdzielczości do pobrania za darmo z sieci graniczyło z cudem. To już na szczęście przeszłość. Obecnie coraz częściej zdarza się nawet przez przypadek trafić na banki z bezpłatnymi zdjęciami. A to całkiem miła niespodzianka.

Chociaż Grafika Google może okazać się niewystarczająca (z powodu praw do zdjęć), znalezienie grafiki może być łatwiejsze niż się wydaje. Przygotowaliśmy dla Was listę platform internetowych, z których warto skorzystać przy tworzeniu grafik – zarówno na potrzeby komercyjne jak i prywatne.

 

Wikimedia Commons – dobry adres dla wszystkich poszukujących zdjęć znanych miejsc, wydarzeń, czy zdjęć związanych z wiadomościami ze świata.

Flickr’s the Commons Search – baza ze zdjęciami udostępnianymi przez samych użytkowników, głównie przedstawiają życie codzienne.

Photopin  – nie tylko baza z bezpłatnymi zdjęciami, ale łatwy i prosty sposób ich dodawania na własnej stronie.

Pixabay – darmowe zdjęcia i filmy, które mogą być wykorzystywane do celów komercyjnych.

Open Clipart Library – proste grafiki są zawsze łatwiejsze w odbiorze. Bank z grafikami sprawdza się najlepiej przy projektowaniu prezentacji multimedialnych.

Canva – super łatwe narzędzie ułatwiające pracę nad grafiką. Nic nie kosztuje, dopóki nie chcesz skorzystać z elementów z działu premium.

 

28op

 

ZDJĘCIA O WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI

 

Unsplash – baza sporej ilości zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Brak ograniczeń i praw autorskich, dzięki czemu grafiki są idealne do projektowania nagłówków, tytułów, wyimków i tła dla artykułów i postów (np. do bloga).

Gratisography – kolekcja zdjęć autorstwa Ryana McQuirego. Wszystkie są do ściągnięcia za darmo, zarówno do użytku komercyjnego jak i dla potrzeb własnych. Ryanowi, w podziękowaniu za zdjęcia, może kupić kawę przez stronę 🙂

Picjumbo – darmowy serwis ze zdjęciami stworzony przez projektanta graficznego i fotografa, Wiktora Hanaceka w 2013 roku. Wszystko zaczęło się od tego, że żadna z wtedy dostępnych platform ze zdjęciami nie chciała przyjąć jego portfolia, podając za powód złą jakość zdjęć. Dwa lata później, liczba pobrań zdjęć z jego strony przekroczyła trzy miliony.

Startup Stock Photos – bank darmowych zdjęć stworzony z myślą o startupach, blogerach, projektantach, wydawcach – właściwie dla wszystkich.

SplitShire – darmowe zdjęcia do użytku komercyjnego.

Superfamous – szeroki zbiór wysokiej jakości zdjęć.

 

27op

 

W MIARĘ DOBRA JAKOŚĆ:

 

New Old Stock  – fotografie vintage pochodzące z publicznych archiwów. Wolne od wszelkich ograniczeń praw autorskich.

Getrefe– zdjęcia wykonane urządzeniami mobilnymi. Baza zdjęć o tematyce biurowej i technologicznej

PickUp Image  – największy zbiór z darmowymi zdjęciami. Do kopiowania, rozpowszechnianie, edytowania dla celów komercyjnych bez potrzeby martwienia się o źródło i prawa autorskie.

Free Stocks – do użytku komercyjnego i prywatnego

DesignersPics – do użytku komercyjnego i prywatnego

Life of Pix – darmowe zdjęcia bez ograniczeń do praw autorskich, zdjęcia do użytku komercyjnego i prywatnego. Nowe zdjęcia są dodawane co tydzień.

26op

Zawsze przypominamy, że treść jest na wagę złota, a różnorodność zdjęć działa na plus. Banki z bezpłatnymi grafikami oszczędzają czas na poszukiwania odpowiedniego zdjęcia – zarówno pod względem tematyki, jak i rozdzielczości. A z pomocą bezpłatnych programów graficznych, takich jak Canva, tworzenie zróżnicowanych grafik nigdy nie było tak proste i szybkie. Aby podnieść jakość przekazywanych treści na Instagramie, polecamy kilka narzędzi, które mogą się przydać.

Zapisz

Zapisz

Leave a Reply